Що таке енергозберігаючі склопакети?
Енергозберігаючі склопакети – найкращий подарунок для Вашого вікна
I. Енергозберігаючі склопакети – що вони дають?
На жаль, в Україні поняття “євровікно” не означає вікно з енергозберігаючими склопакетами.
У 95 випадках зі 100 дерев'яні, металопластикові та алюмінієві “євровікна” відрізняються від звичайного засклення лише високою герметичністю конструкції. Іншими словами, якщо в будинку встановлено “євровікно”, то, перш за все, ви захищені тільки від протягів, але таке ж “холодне”, як і вікно “хрущовки”, якщо в ньому встановлені звичайні скла.
Отримати більш «тепле» вікно можна лише за умови використання у склопакеті щонайменше одного енергозберігаючого скла – LowE скла, а ще краще – додатково закачати в одну камеру інертний газ.
Найчастіше для закачки у склопакет використовується Аргон – інертний одноатомний газ без кольору, смаку та запаху, який при цьому хімічно неактивний. Завдяки своїй низькій теплопровідності, він забезпечує додаткове енергозбереження у склопакеті.
Приймаючи квартиру або приватний будинок від забудовника, обов’язково зверніть увагу на те, скільки стекол встановлено у вашому вікні. Якщо лише два, то слід знати: таке вікно можна експлуатувати лише у Криму. Вікно у Києві повинно мати три скла, а ширина склопакета повинна бути не менше 32 мм. Якщо це не так, то вікно не відповідає чинним будівельним нормам, і ви маєте право відмовитися від його прийняття.
У Західній Європі дбайливий господар купує склопакет тільки з енергозберігаючими стеклами. Це дозволяє йому економити на оплаті за опалення та кондиціонування. Приблизно через рік вартість енергозберігаючого склопакета повертається, а кожен наступний рік приносить йому прибуток.
Також при виборі енергозберігаючого склопакета ви повинні враховувати, що температура у приміщенні з таким склопакетом взимку на 5…10 градусів вища, а влітку – нижча.
Фотографії однокамерних склопакетів (Рис. 6), зняті в інфрачервоному спектрі, наочно демонструють втрату тепла через вікно із звичайним склом – вікно ліворуч, і через вікно з енергозберігаючим склом – вікно праворуч. Білий колір відповідає високій температурі на поверхні скла, чорний – низькій.
Температура на поверхні енергозберігаючого скла на 7...10°С вища, ніж на поверхні звичайного скла. Тому звичайне вікно взимку замерзає, на ньому з’являється іній або краплі води, що стікають на підвіконня, а енергозберігаючі склопакети завжди сухі та прозорі.
Для довідки: якщо на нижньому краю вікна взимку з’являється волога, це означає, що склопакет вибрано неправильно, або відносна вологість у приміщенні перевищила оптимальне для людини значення 55%. Якщо провітрювання приміщення не змінює ситуацію, значить ваше вікно недостатньо “тепле”.
II. Що Ви отримаєте, встановивши енергозберігаючі склопакети
Вікно з одним склом майже в п’ять разів холодніше, ніж цегляна стіна “хрущовки”. Вікно з двома стеклами в 2,5 раза холодніше цегляної стіни, але майже вдвічі тепліше вікна з одним склом. Лише вікно з трьома стеклами та товщиною склопакета понад 32 мм відповідає будівельним нормам, прийнятим в Україні. Енергозберігаючі склопакети вже сьогодні тепліші за звичні для нас цегляні стіни. Це означає, що сучасне вікно може бути будь-якого розміру. Також варто зазначити, що енергозберігаючий склопакет у двадцять разів тонший за цегляну стіну.
Встановивши енергозберігаючі склопакети, Ви:
-
створюєте комфортні умови у приміщенні, а це гарний настрій і довге здорове життя;
-
зменшуєте споживання енергії на опалення Вашої квартири чи будинку.
Усі вікна, виготовлені компанією «Квін-Свіг», за замовчуванням комплектуються 2-камерними склопакетами з енергозберігаючим склом.