Склопакет - що це і навіщо він потрібний? Конструкція та види склопакетів

I. Призначення склопакетів

Основне призначення сучасного вікна - забезпечити приміщення природним сонячним світлом. Чим більше вікно, тим більше світлового комфорту. Велике вікно візуально збільшує розміри приміщення, додаючи навколишню природу в інтер’єр.

Але велике вікно зі звичайним склом – джерело холоду взимку та спеки влітку. Причина у низькому опорі теплопередачі вікна та високому коефіцієнті пропускання сонячного тепла. Тому, до появи енергозберігаючих склопакетів, у житлових будинках для зменшення теплових втрат будівельники були змушені зменшувати площу вікна. Відповідно до будівельних норм, площа вікон повинна бути меншою за площу приміщення у 6…8 разів. Поява на ринку енергозберігаючого скла дозволяє проєктувати, виготовляти та встановлювати вікна будь-якого розміру та конфігурації.

II. З чого складається склопакет

Склопакет - це герметичне з’єднання двох або більше листів скла (поз. 5) в єдину конструкцію (див. схему нижче). Фіксовану відстань між стеклами (дистанцію) забезпечують, використовуючи порожнисті алюмінієві дистанційні рамки (поз. 2), які за допомогою бутилу (поз. 1) «кріпляться» до скла, створюючи при цьому додатковий шар герметизації. Всередину дистанційної рамки засипається спеціальний осушувач (поз. 3), який видаляє залишкову вологу з внутрішньої частини склопакета, і вся конструкція ретельно герметизується по периметру полісульфідним герметиком (поз. 4).

Схема однокамерного склопакета:

Схема однокамерного склопакета

Одразу зазначимо і водночас розвіємо поширену помилку - більшість склопакетів всередині заповнені повітрям або інертним газом, жодного вакууму там немає! При спробі вакуумувати склопакет (тобто відкачати з нього повітря) плоскопаралельні скла неминуче деформуються (вигнуться всередину) під дією атмосферного тиску, а герметичність з’єднання скла та дистанційної рамки буде порушена.

Між двома стеклами, герметизованими по периметру, утворюється ізольована камера, заповнена сухим повітрям або інертним газом із низькою теплопровідністю (найчастіше аргоном).

Тільки герметичне з’єднання стекол дозволяє здійснити основний принцип теплоізоляції - постійно зберігати всередині склопакета сухе повітря або інший газ (наприклад, аргон), які є найкращими теплоізоляційними матеріалами!

III. Які бувають склопакети

Склопакет - найбільша за площею частина вікна. Номенклатура різних видів склопакетів досягає на сьогоднішній момент кількох сотень найменувань. Склопакети можуть бути однокамерні (що складаються з двох стекол. Див. схему нижче) або двокамерні (три скла. Див. схему нижче), з вітчизняного або імпортного скла, з інертним газом і без нього, при цьому скла можуть бути тонованими, сонцезахисними або енергозберігаючими (LowE-скла), відстань між стеклами може бути однаковою або різною (від 16 до 24 мм).

Додаткова камера збільшує тепло- і шумоізоляцію склопакета, але, з іншого боку, збільшує вагу стулки та навантаження на петлі, що при використанні якісної фурнітури, яку ми встановлюємо у наші вікна, жодним чином не впливає на термін і якість експлуатації вікна.

Однокамерний склопакет:
Однокамерний склопакет
Двокамерний склопакет:Двокамерний склопакет

IV. Додаткова комплектація склопакетів

Естетичні якості вікна відповідно до вимог архітектора проєкту можуть бути враховані за рахунок встановлення всередині склопакета додаткових елементів декорування (шпроси). Шпроси бувають різної ширини, але зазвичай 8, 18 або 25 мм. Крім того, шпроси можуть встановлюватися зовні склопакета. У цьому випадку вони називаються накладними.

Також за бажанням замовника або відповідно до вимог проєкту при підборі та комплектації склопакета ми можемо запропонувати Вам додатково:

  • Захисні скла «триплекс» товщиною від 6 до 10 мм;

  • Заповнення міжскляних камер інертним газом Аргон або Криптон;

  • Травмобезпечні загартовані скла товщиною від 6 до 12 мм;

  • Самоочищувані скла;

  • Сонцезахисні скла;

  • Теплі дистанційні рамки;

  • Тонувальні плівки;

  • Декоративні вітражі у склопакеті.

Про переваги та вигоди кожного конкретного рішення Вас проконсультує менеджер Вашого проєкту під час його обговорення.
Наші спеціалісти допоможуть підібрати оптимальні характеристики склопакетів залежно від місця його встановлення та орієнтації по сторонах світу так, щоб вартість пакета і ефект від його встановлення відповідали вимогам Вашого проєкту. Наші склопакети вирізняються високою якістю, яка гарантується їх виготовленням на сучасному обладнанні з мінімальним застосуванням ручної праці, що значно підвищує і якість, і термін експлуатації пакету. Ручне ж виготовлення пакету зазвичай призводить до порушення його герметичності вже через рік чи два, а отже й до втрати основних властивостей пакету.

Компанія «Квін-Свіг»  |  04074, м. Київ, вул. Лугова, 1  |  Тел.: (044) 206-42-30  |  Тел.: (050) 386-77-54                      Facebook